Звонок

Протипролежневі матраци і подушки


Двойной ячеистый матрас OSD-MAT-PREMIUM

1 990 грн

Подушка для инвалидного кресла КР-4/КР-4П

Подушка для инвалидного кресла КР-4/КР-4П

Серія: Реабилитимед (Украина)

743 грн

Противопролежневый матрас Pro air 200

1 990 грн

Противопролежневый матрас GMA 5

1 829 грн

Показано з 1 по 24 із 31 (всього 2 сторінок)

Антіпролежневий матрац відноситься до категорії спеціального медичного обладнання, яке застосовується для осіб, які частково або повністю знерухомлені. Основною сферою застосування такого виробу є проведення профілактичних заходів у разі виникнення ризику утворення ділянок омертвілої шкіри. Пролежні з'являються через будь-які нерівності або складки, що утворилася на поверхні ліжка.


Так, протипролежневі матрац і подушка показані всім, кому прописаний постільний режим. Пролежні формуються за рахунок тривалої деформації і здавлювання еластичних капілярів. Навіть короткостроковий нерухомий стан, від 2 годин, відразу ж порушує кровообіг, а це - ризик омертвіння шкірного покриву. Більш тривале перебування в лежачому положенні однозначно призводить до пошкодження шкіри і пролежнів.


Основні функції

Все протипролежневі матраци, незважаючи на вид, призначені для виконання аналогічних функцій. Їх відмінності є мінімальними. До основних функцій медичних виробів можна віднести:


  • поліпшення кровообігу;
  • зняття напруження в м'язах;
  • профілактика під час порушень функціонування центральної нервової системи;
  • можливість попередження появи проблем в роботі опорно-руховим апарату;
  • протидія появі ран і виразок на шкірі;
  • масажні функції.


Показання до використання

Слід знати, що протипролежневі матраци для лежачих хворих з компресором рекомендовані до застосування не тільки лежачим пацієнтам та інвалідам, а й у ряді інших випадків. По-перше, його необхідно застосовувати, якщо пацієнт немічний. По-друге, якщо людина вже похилого віку. Для цих категорій протипролежневі матрац з компресором являє собою профілактичну міру від небажаних наслідків у тому випадку, коли людина протягом тривалого часу дотримувалася постільного режиму.


Перед тим, як визначитися з вибором, слід розібратися з їх різновидами та принципами роботи. Можна виділити кілька різновидів залежно від принципу дії:


статичні

Вони мають пористу поверхню, завдяки чому максимально знижується навантаження на ту частину тіла, з якою є проблеми. Досягнення профілактичного ефекту досягається завдяки рівномірному розподілу навантаження.

Не потребують додаткових джерелах живлення. При цьому вони здатні повторити анатомічну будову тіла людини. Рекомендовані людям, що страждають від часткової нерухомості або протрузії. В такому випадку виріб застосовується в профілактичних цілях, оскільки пацієнт може сам змінити положення тіла або пересунутися, будучи в лежачому стані.

Нагадує собою звичайну ортопедичну модель. При цьому, вони мають більш високий рівень жорсткості. Для виробництва застосовується поліуретан. Також вони можуть мати основу з гелю. Слід зазначити, що гелева протипролежнева подушка не має всередині повітря. Це дає можливість найбільш рівномірно розподіляти тиск по всій площі медичного виробу.

динамічні

Рекомендується використовувати для тих пацієнтів, які повністю прикуті до ліжка. Основним його принципом є те, що змінюється тиск завдяки наявності компресора. Така особливість дозволяє досягти сприятливого масажного ефекту майже всіх зон, що контактують з поверхнею виробу.


Динамічний матрац від пролежнів ділиться на дві групи:


  • трубчасті;
  • ніздрюваті.

До першої групи належать моделі, що включають до складу окремі балони, наповнені повітрям. Суть роботи полягає в тому, що тиск змінюється в таких балонах. Повітря переміщається кожні 6-12 хвилин.


Моделі пористого типу зовні нагадують собою стільники. Виріб поділяється на величезну кількість осередків, поперемінно наповнюються повітрям.


Основна відмінність, що характеризують пористі і трубчасті матраци проти пролежнів, полягає в матеріалах, які застосовуються при виготовленні, а також призначення, це обов'язково слід враховувати при виборі. Ніздрюватий буде ідеально підходити для профілактики першого та другого ступеня пролежнів. Для виготовлення таких виробів застосовується ПВХ. Вони здатні витримувати навантаження до 120 кілограм. Найчастіше їх використовують в домашніх умовах.


Балонні можна використовувати навіть в післяопераційному періоді. Їх можна застосовувати при профілактиці пролежнів будь-якого ступеня. Їх часто використовують в умовах медичних установ. Якщо купити протипролежневі матраци з балонами, то при необхідності їх можна окремо відключати, досягаючи найкращого терапевтичного ефекту.


Найчастіше вони виготовляються з прогумованої тканини, що розширює сферу їх застосування і максимальну масу пацієнтів, яка може досягати 170 кілограм. Також на сучасному ринку медичного обладнання здійснюється продаж моделей, що мають функцію обдування. Вони призначені для застосування пацієнтам, які мають опіки або страждають від підвищеного потовиділення.


Обдув - це не повноцінна система вентиляції. Просто в моделі передбачені невеликі отвори в осередках. Вони робляться за допомогою лазера. Через ці отвори стравлюється повітря. В результаті досягається ефект провітрювання і підсушування. Оптимальна ціна робить це медичне обладнання найбільш ефективним при вирішенні поставлених завдань. Жоден інший засіб не зможе гарантувати досягнення такого високого терапевтичного результату.