Звонок

Стретчинг, кому допомагає, як почати займатися вдома?

Стретчинг - це термін, який використовують лікарі та фізіотерапевти, і він також часто з'являється в спортивних програмах на телебаченні. Ви не раз чули цей термін, але не знаєте, що це таке? Що таке розтяжка?

Коли варто займатися стретчингом і що важливіше - чи можна це зробити в домашніх умовах?

Що таке стретчинг?

Stretching — це англійське слово, що означає «розтягування». Ця діяльність опускається багатьма людьми під час фізичної активності. Розминка і правильно структуроване тренування дуже часто є єдиними діями, які люди ходять до спортзалу або тренуються вдома. І це велика помилка, яка може обернутися багатьма обмеженнями в підтримці тіла в тонусі.

Що таке стретчинг? Це форма активності, призначена для зняття м'язової напруги та підвищення гнучкості всього тіла. Він складається з комбінації двох видів вправ: статичних і динамічних. Протягом десятка-другого хвилин гімнастики поперемінно виконується ізометричне напруження та розслаблення м'яза, даючи змогу йому розтягнутися.

Це супроводжується дихальними вправами, які забезпечують адекватну оксигенацію м'язів, що впливає на їхню швидшу регенерацію та знижує ризик хворобливих відчуттів.

Коли варто займатися розтяжкою?

Відповідь проста - завжди! Правильно виконувана і систематична розтяжка приносить багато користі організму, підтримуючи його в тонусі. Краща гнучкість м'язів і більший діапазон рухів у суглобах знизять ризик травм, що можуть виникнути при неправильному тренуванні та при звичайній повсякденній діяльності через неуважність.

.

При динамічній розтяжці розширюються судини, що покращує кровообіг в організмі. Це призводить до кращого живлення і насичення тканин киснем, що, своєю чергою, прискорює їхню регенерацію.

.

Чоргування статичних і динамічних вправ під час розтяжки дає змогу зміцнити тіло, поліпшити координацію рухів, а також навчитися контролювати правильне дихання. Усе це робить розтяжку надзвичайно корисним рухом для здоров'я, що призводить до поліпшення повсякденного функціонування.

Стретчинг - це вправи, які легко виконувати вдома

Растяжка - це чудове заняття, що поліпшує загальну фізичну форму, спритність і гнучкість тіла. Вправи такого типу можна виконувати в тренажерному залі або під наглядом фізіотерапевта, особливо якщо йдеться про реабілітацію, але можна практикувати їх і вдома. Усе, що вам потрібно зробити, це купити килимок для розтяжки і знайти місце в кімнаті.

.

Які вправи на розтяжку краще робити вдома? Почати варто з найпростіших, що виконуються в стані спокою. Ніжне розтягнення і циркуляція суглобів буде найкращим вибором. Почніть розтягуватися з верхніх частин тіла, поступово просуваючись до нижніх частин. Не забудьте утримувати розтяжку близько 30 секунд, глибоко дихаючи. І найголовніше - ніколи не тренуйтеся в поспіху. Робіть це повільно і дуже обережно, оскільки тільки так вправи дадуть найкращі результати.

.

Порядком зі збільшенням гнучкості м'язів і розширенням діапазону рухів, розширюйте свої тренування більш складними вправами, виконуваними в русі або з використанням пристосувань, таких як еластичні стрічки або лук для розтяжки.